Eskişehir Mezar Bakım
Mezar Bakım ve Onarım İşleri
Yeni Mh. Islık Sk. No:16/1
bilgi@eskisehirmezarbakim.com
0534 527 03 15

Vali Çakacak ve Eşi Kevser Çakacak, Şehit Kaya’nın Ailesini Ziyaret Etti

5.06.2019 

Vali Özdemir Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, 11 Şubat 2019 tarihinde, İstanbul Çekmeköy'de askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Teknisyen Astsubay Başçavuş İlyas Kaya’nın ailesini evlerinde ziyaret etti.

Şehit Teknisyen Astsubay Başçavuş İlyas Kaya’ya Allah’tan rahmet dileyen Vali Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, şehidin babası Cemil Kaya, annesi Şahinde Kaya, şehidin eşi Sibel Kaya’ya başsağlığı temennisinde bulundu.

Her bayram olduğu gibi şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerini ziyaret ettiklerini bildiren Vali Çakacak, “Bu toprakları bizlere vatan yapan tüm Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve saygıyla anarken, yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Bayramlarda başta Şehit yakınlarımızı, Gazilerimizi, hastalarımızı, aile büyüklerimizi ve komşularımızı ziyaret etmeliyiz. Bayramın bize sunduğu güzellikleri, kültürümüzün ve inancımızın gerektirdiği gibi yaşamalı ve yaşatmalıyız. Birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştiren, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı harekete geçiren, millî ve manevî hislerimizi coşturarak milletçe kenetlenmemizi sağlayan bayram günlerinin Türk Milleti için önemi ve anlamı çok büyüktür. ” dedi.

Şehit ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını dile getiren Vali Çakacak, şehidin çocukları Nur Sevin ile Kıvanç Kaya’nın vatana ve millete emanet olduğunu söyledi. Acıların paylaştıkça azaldığını dile getiren Vali Çakacak, aziz şehitlerin göstermiş olduğu kahramanlıklardan övgüyle bahsetti.

Şehit Kaya’nın kızı Nur Sevin ve oğlu Kıvanç’a bayram hediyesi veren Vali Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, daha sonra ziyaretlerini sonlandırdı.

Ziyarette; Vali Yardımcısı Alper Sezer, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Alper Sezer de hazır bulundu.

Gönderen: haber
2232 defa okundu 
 


Yaşam
LÖSEV İYİ ŞEYLER DÜKKÂNI “LSV DÜKKÂN”
GÖKKUŞAĞI KAFE’NİN ÖZÜNDE SEVGİ VAR
Bakan Sabah Gazetesi’ne Sosyal Çalışma Programı ile İlgili Röportaj Verdi
ESMİAD’dan örnek hareket!
EVLENMEK YARATILIŞTANDIR