Eskişehir Mezar Yapım
Mezar Kabristan Bakım Peyzaj Uygulamaları
IHLAMURKENT MH. ZÜMRÜT CD. NO:83 (SEYITGAZI YOLU ÜZERI) ESKIŞEHIR
oztutkabdurrahman@gmail.com
0537 700 52 75
Hakkımızda
Hakkımızda

Eskişehir Mezar Bakım Hizmeti ÖZTÜRK Mezar Bakımı

2008 Yılında sektöre katılan firmamız, Eskişehir mezar bakımı, mezar peyzaj ve çiçeklendirme alanlarında hizmet vermektedir. Zamanın getirdiği meşgaleler nedeniyle yakınlarımızın kabirlerine gereken ilgi ve özenin yeteri kadar gösterilememesi gibi durum ortaya çıkmaktadır. Firmamız da bu alanda oluşan boşluğu çağın gerektirdiği şekilde profesyonel biçimde gidermek amacıyla kurulmuştur. Mezar bakım hizmetlerinin süreklilik ve takip gerektiren bir uğraş olduğunun farkındayız.

Çalışmalarımıza başladığımız ilk andan itibaren mezarın hizmet öncesi ve sonrası fotoğraf ve video ile kayıt altına alınarak arşivlenir. Aşamalı olarak yapılan çalışmalara ait kayıtlar uygun iletişim araçlarıyla istediğiniz formatta tarafınıza iletilir.

Firmamız hizmetlerini, mezar bakım ekibimizin durum tespitinin ardından gereken veya istenen çalışmaların uygulanabilirliğinin analizini yapmasıyla işe başlayarak aşağıda belirtilen alanlarda, profesyonel ekibimizle siz değerli müşterilerimize tamamen memnuniyet odaklı hizmet vermekten gurur duyarız.

Mevcut Mezar Bakım Hizmetlerimiz

  • Mezar Taşı Temizleme: Çeşitli nedenlerden dolayı kirlenen mezar taşı yüzeylerine basınçlı doğal su ile temizleme işlemi yapılmaktadır. Doğal basınçlı su ile temizleme işlemi, mezar taşlarının yüzeyinde oluşan ve su ile temizlenebilecek yapıdaki kir ve tortuların giderilmesi amacıyla yapılan bir uygulamadır. Bilinçli bir şekilde yapılmayan temizlikler ve bu esnada kullanılan kimyevi maddeler neticesinde mermer kabirler telafisi mümkün olmayan biçimde zarar görmektedir. Yapılan yanlış uygulamalar sonucunda temizlemek bir yana mezar taşları önceki halinden daha yıpranmış ve eskimiş bir hal alabilmektedir. Eskişehir mezar bakımı kapsamında doğal basınçlı su ile yapılan temizlik yüzeydeki kirlerin temizliği dışında mermerlerin yapısına herhangi bir zarar vermemekte ve yapı taşlarına doğal görünüm kazandırmaktadır. Temizleme sonrasında mezar (hece) taşı yazılarında silinme oluşmuşsa uygun renkte boyama işini de yaparak mezara ilk görünümü kazandırılmaya çalışılmaktadır.

 

  • Mezar Mermeri Silimi (Beyazlatma) İşlemi: Zamanla yıpranan, eskiyen mermer veya taş yüzeyleri makina ile zımparalama işlemiyle yapıldığı sıradaki estetiğini kazandırmaya yönelik bir uygulamadır. Taş üzerindeki yazılar da uygun renk tonunda boyanır. Var olan bitkilerin yanı sıra istenilen bitkiler dikilir ve periyodik bakımı yapılır.

 

  • Mezar Çakıl Taşı Kaplama: Mezarın toprak yüzeyinin uygun biçimde tesviyesi ve tercih edilen bitkinin dikim işleminin tamamlanmasının ardından belirlenen bir kısmının veya tamamının çakıl taşlarıyla kaplanarak yapılan bir çalışmadır.

 

  • Mezar Suni Çim Uygulaması: Mezarın üst kısmı amaca uygun biçimde tesviye edilerek üzerine suni çim uygulaması yapılmaktadır. Eskişehir mezar bakım işlerinde talep doğrultusunda çimlendirme yapıyoruz.

 

  • Mezar Çit Yapımı: Mezar etrafına ahşap veya metalden çit yapılır ve üzerine istenen bitkiler dikilerek periyodik bakımı sağlanır.

 

  • Mezar Çiçeklendirme: Mezarın durum tespiti yapıldıktan sonra mevsim ve iklim koşulları göz önünde bulundurularak tercihen uygun görülen çiçeklerin mezarın belirlenen kısımlarına ekim veya dikim işlemlerinin yapılmasıyla hayata geçirilen bir uygulamadır. İstediğiniz çiçekler itina ile hazırlanarak hizmetinize sunulur. Bunun dışında arşivimizdeki tasarımlarımızdan birini de seçebilirsiniz.